Choď na obsah Choď na menu
 


 

 

Fénixov rád

 

Fénixov rád je tajná organizácia čarodejníkov a čarodejníc, ktorá vznikla kvôli jedinému účelu - boja proti Voldemortovi a jeho stúpencom. Tento rád bol založený už za čias prvej vlády Voldemorta (pred pätnástimi rokmi), no po jeho smrti sa rozpadol. Teraz, i keď má rád oveľa menej členov ako v minulosti, sa snaží rovnako bojovať proti Voldemortovi a jeho prívržencom - smrťožrútom.

 

Síce má rád v súčasnosti oveľa menej členov ako v minulosti, je vo väčšej výhode, pretože vie očakávať každý krok Temného pána. Rád má členov, ktorí získavajú informácie z rôznych oblastí, a ktoré rádu pomáhajú.

 

Šedou farbou sú vyznačení ľudia, ktorí sú už po smrti alebo nie sú schopní rádu pomáhať z duševných dôvodov.

 

Derik Storm

Lucy Vanessa Stormová

William Storm

Ariana Stormová

Vivien Stormová (rod.Lestrangeová)

Rodolphus Lestrange

Leanne Lestrangeová

Narcissa Dumbledorová (rod.Lestrangeová)

Albus Dumbledore

Laura Jane Grangerová (rod.Lestrangeová)

Jack Francis Granger ml.

Jack Francis Granger st.

Lisa Mandy Grangerová

Pheobe Dumbledorová

Aberford Dumbledore

Victorie Weasleyová (rod.Grangerová)

Ron Weasley

Sirius Weasley

Hannah Weasleyová