Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ak sa chcete zapísať na nejaký predmet stačí do komentárov napísať vaše meno a aspoň 2 predmety na ktoré chcete chodiť.

Zoznam predmetov a ich popis:

 

 Aritmancia

Alebo mágia čísel, je jedným z najstarších odvetví mágie. Každé číslo je vraj opradené určitou čarovnou mocou. Súčty čísel, alebo ich polohy v rôznych tabuľkách vytvárajú neviditeľnú silu, ktorú sa na aritmancii naučíte zachytiť.

 

Astronómia

Čo môže byť krajšie ako atramentovomodrá obloha posiata tisíckami trblietavých hviezd? Astronómia je veľmi zaujímavý predmet, ktorý vás na chvíľu prenesie do sveta nekonečného vesmíru.

 

Čarovanie

Čarovanie je jeden z najobľúbenejších a zároveň najdôležitejšich predmetov vôbec, od ktorého sa odvíjajú mnohé ostatné. Študenti sa tu učia základy narábania s prútikom, jednoduché i zložité kúzla potrbné pre každodenný život.

 

Dejiny mágie

Pre mnohých študentov sú dejiny mágie fascinujúcim predmetom. Veď nahliadnutie do histórie môže pomôcť zmeniť budúcnosť k lepšiemu. Na tomto predmete sa odhaľujú tie najtajnejšie a najskrytejšie zákutia našej minulosti.

 

Elixíry

Dôležitým odvetvím mágie je príprava rôznych odvarov a elixírov. Na tomto predmete sa naučíte ako schovať do obyčajného flakónu lásku i nenávisť, poznanie i zabudnutie, život i smrť. Je to predmet vyžadujúci štipku nadania.

 

Herbológia

Pre niekoho vŕtať sa v zemi nemusí byť zaujímavé, no v rastlinách sa schovávajú mnohé tajomstvá. Rastliny vraj majú vlastnú dušu a ak ju čarodejníci dokážu pochopiť, odmenia sa nám za to svojou neobyčajnou magickou silou.

 

Legilimencia
"V hlave iného človeka vidíme rôzne obrazy, jeho spomienky ale aj veci, ktoré sa nestali." Na tomto predmete budeme hľadať také obrázky, ktoré by mohli byť pre nás užitočné a mohli by nám dopomôcť k napredovaniu. Budú sa hľadať aj obrázky pre spestrenie rokfortskej atmosféry.

 

 

 

Obrana proti čiernej mágii

Čeliť temným veciam, ktoré častokrát poriadne nepoznáme je neľahké. Tento predmet vás pripraví na to postaviť sa im, vyžaduje si však sústredenie, silnú myseľ a odvahu.

 

Oklumencia
"Oklumencia je magická obrana mysle proti vniknutiu zvonka." Mnohým sa stáva, že si nedokážu poradiť s neodbytnými myšlienkami, otravnými kamarátmi, problémami s rodičmi, v škole. Ak sa chcete naučiť orientovať sa vo svojej psychike, zvládať bežné záťažové stresové situácie a vedieť si poradiť v spoločenských situáciách, je tento predmet pre vás ako stvorený. Spája v sebe vedomosti z teórie vychológie, psycheligencie a iných odborov príbuzných oklumencii. Predmet je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoje obzory a napredovať v psychickom rozvoji. Pozor, práca v tomto predmete ako aj na domácich úlohách si môže vyžadovať náročné sústredenie, emócie, kreativitu a optimistickú chuť zmeniť samého seba...

 

Starostlivosť o zázračné tvory

"Starať sa o tvory, ktoré potrebujú našu pomoc." Presne toto je náplň tohto predmetu. Budeme sa učiť o mnohých zázračných zvieratách , ktoré vám možno aj ukážeme. Zapíšte sa a nebudete ľutovať .

 

Staroveké magické znaky

"Na tomto predmete sa pozriete späť do minulosti a budete študovať staroveké znaky, ktoré tu zanechali naši predkovia." To znamená, že sa pozrieme na to, čo si ľudia myslia o veciach, ktoré sa stali na Rokforte.

 

 

 

 

 

 Transfigurácia

Princípom Transfigurácie je premena jednej hmotnej veci na druhú. Je to dosť ťažký predmet, ktorý si vyžaduje dokonalé sústredenie a magickú zručnosť.  

 

 Veštenie

Veštenie je predmet, ktorý sa nenaučíte. Možnosť nahliadnuť do budúcnosti je dar skrytý niekde hlboko v nás a veštebie ho len pomáha nájsť a zdokonaliť. Tí, čo majú v sebe štipku talentu si tento prdmet určite obľúbia.

 

 

Život a zvyky muklov

 

Ak s nimi chceme nažívať, musíme ich najprv spoznať a naučiť sa o veciach, ktoré su pre nich také bežné a pre nás také nepochopiteľné. Tento predmet je dôležitý hlavne pre žiakov z čisto čarodejníckych rodín.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

carovanie.obranaprotičiernejmagií

(linekdavid, 2. 8. 2011 18:01)

som clovek

predmety

(marti seh georgre harry newton potter, 31. 7. 2011 18:20)

chcem vsetky predmety

stranka

(To je jedno, 31. 7. 2011 15:52)

funguje este tato stranka ?

prihlaska na rokfort ako student

(kristian hrickco, 25. 7. 2011 19:28)

prosim kcem sa prihlasit ako student poslite mi prihlasku na moju adresu byva na slovensko byvam v meste trebisov okolie novosad 213/9 vopred Dakujem.

all

(Michal , 22. 7. 2011 16:20)

kedy asi schválite moju prihlasku

Nová stránka

(Nová stránka, 22. 7. 2011 11:40)

Naša škola je zložená z najlepších nápadov Rokfortských stránok. Ak by ste mali záujem navštevovať našu stránku, navštívte registráciu:

http://www.skrokfort.estranky.sk/stranka/registracna-sien---triediaci-klobuk.

Zháňame hlavne žiakov!! Učiteľov už máme..

Mam novu stranku

(Jakub, 5. 5. 2011 12:01)

Mam novu stranku www.magicakademi.estranky.cz
je tam čarodejnicky nakupni dom,čarodejnicke novini,Profili a dalej dobrich veci.
Zhanam zastupcu a učitelov ale aj novich žiakov
prosim prezritesi stranku a prihlaste sa vo formulari.

all

(Fred Weasly, 15. 4. 2011 15:38)

prečo nechce poslať pozvanku tak prossím prijmite ma

meno:Fred Weasly
vek:11
email:harry-poter666

all

(Fred Weasly, 15. 4. 2011 15:29)

prihlaška už poslaná :)

a predmety na ktoré chcem chodiť sú
OPčM-to dúfam viete čo je
čarovanie
astronomia
elixíri

Predmety

(Matty Harry, 8. 4. 2011 18:05)

Ja som už prihlášku poslal, takže len predmety, chcel by som všetky:Aritmancia,Astronómia,Čarovanie,Dejiny mágie,Elixíry,Herbológia,Legilimencia,Obrana proti čiernej mágii,Oklumencia,Starostlivosť o zázračné tvory,Staroveké magické znaky,Transfigurácia,Veštenie,Život a zvyky muklov

Pre Prue

(Admin, 1. 4. 2011 23:28)

Nie prepáč, ale táto stránka už dlhšie nefunguje

Funguje

(Prue Dance Potterová, 17. 3. 2011 11:09)

Prosim vas funguje este tato stranka ???

prihlaska

(Damian Sabol, 13. 3. 2011 14:13)

mne to neslo odoslat e-mail tak to napisem tu:
1.Damian Sabol
2.12 rokov
3.ziak
4.dimi69@azet.sk
5.carovanie,Elixíry,Obrana proti čiernej mágii,Oklumencia,Transfigurácia,Život a zvyky muklov,Starostlivosť o zázračné tvory
To je vsetko nech sa mi riaditel/a oyve na e-mail
Dakuje

:) :) :)

(Angelina Johnson, 6. 2. 2011 16:54)

ale e-mail radšej bodka107@gmail.com
(príspevok nižšie)

prihláška

(Angelina Johnson, 6. 2. 2011 16:46)

Ja sa tu chcem aj zaregistrovať lebo mi nechcelo tebe odoslať e-mail takže:
Meno: Angelina Johnson
Email: janqusqa101@azet.sk alebo bodka107@gmail.com
Čo chceš byť: žiak

Ak chceš aj vek tak ten je 13 a chcem fakultu Chrabromil

Predmety: ja by som vlstne chcela chodiť na všetky predmety takže:
Aritmancia,Astronómia,Čarovanie,Dejiny mágie,Elixíry,Herbológia,Legilimencia,Obrana proti čiernej mágii,Oklumencia,Starostlivosť o zázračné tvory,Staroveké magické znaky,Transfigurácia,Veštenie,Život a zvyky muklov

Prihláška

(giny evansová, 3. 2. 2011 15:56)

Čarovanie,obrana proti čiernej mágii,život a zvyky muklov,elixíri

OPRAVA E MAILU

(RENE, 16. 1. 2011 19:30)

PREPACTE MOJ E MAIL JE RENDOPA@AZET.SK

REGISTRACIA

(RENE, 16. 1. 2011 19:28)

MENO POSTAVY: REN MÁDAON

VEK: 12

E-MAIL: RENDOPA@ ZET.SK

PREDMETY: OBRANA PROTI CIERNEJ MAGGII , CAROVANIE , ELIXIRY

HODNOST : ZIAK

uciva

(Lenka, 13. 1. 2011 6:37)

carovanie,obrana proti ciernej magie

uciva

(danielko, 6. 1. 2011 11:50)

transfiguracia,elixiry,herbologia,carovanie,obrana proti ciernej magi,astronomia