Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ak sa chcete zapísať na nejaký predmet stačí do komentárov napísať vaše meno a aspoň 2 predmety na ktoré chcete chodiť.

Zoznam predmetov a ich popis:

 

 Aritmancia

Alebo mágia čísel, je jedným z najstarších odvetví mágie. Každé číslo je vraj opradené určitou čarovnou mocou. Súčty čísel, alebo ich polohy v rôznych tabuľkách vytvárajú neviditeľnú silu, ktorú sa na aritmancii naučíte zachytiť.

 

Astronómia

Čo môže byť krajšie ako atramentovomodrá obloha posiata tisíckami trblietavých hviezd? Astronómia je veľmi zaujímavý predmet, ktorý vás na chvíľu prenesie do sveta nekonečného vesmíru.

 

Čarovanie

Čarovanie je jeden z najobľúbenejších a zároveň najdôležitejšich predmetov vôbec, od ktorého sa odvíjajú mnohé ostatné. Študenti sa tu učia základy narábania s prútikom, jednoduché i zložité kúzla potrbné pre každodenný život.

 

Dejiny mágie

Pre mnohých študentov sú dejiny mágie fascinujúcim predmetom. Veď nahliadnutie do histórie môže pomôcť zmeniť budúcnosť k lepšiemu. Na tomto predmete sa odhaľujú tie najtajnejšie a najskrytejšie zákutia našej minulosti.

 

Elixíry

Dôležitým odvetvím mágie je príprava rôznych odvarov a elixírov. Na tomto predmete sa naučíte ako schovať do obyčajného flakónu lásku i nenávisť, poznanie i zabudnutie, život i smrť. Je to predmet vyžadujúci štipku nadania.

 

Herbológia

Pre niekoho vŕtať sa v zemi nemusí byť zaujímavé, no v rastlinách sa schovávajú mnohé tajomstvá. Rastliny vraj majú vlastnú dušu a ak ju čarodejníci dokážu pochopiť, odmenia sa nám za to svojou neobyčajnou magickou silou.

 

Legilimencia
"V hlave iného človeka vidíme rôzne obrazy, jeho spomienky ale aj veci, ktoré sa nestali." Na tomto predmete budeme hľadať také obrázky, ktoré by mohli byť pre nás užitočné a mohli by nám dopomôcť k napredovaniu. Budú sa hľadať aj obrázky pre spestrenie rokfortskej atmosféry.

 

 

 

Obrana proti čiernej mágii

Čeliť temným veciam, ktoré častokrát poriadne nepoznáme je neľahké. Tento predmet vás pripraví na to postaviť sa im, vyžaduje si však sústredenie, silnú myseľ a odvahu.

 

Oklumencia
"Oklumencia je magická obrana mysle proti vniknutiu zvonka." Mnohým sa stáva, že si nedokážu poradiť s neodbytnými myšlienkami, otravnými kamarátmi, problémami s rodičmi, v škole. Ak sa chcete naučiť orientovať sa vo svojej psychike, zvládať bežné záťažové stresové situácie a vedieť si poradiť v spoločenských situáciách, je tento predmet pre vás ako stvorený. Spája v sebe vedomosti z teórie vychológie, psycheligencie a iných odborov príbuzných oklumencii. Predmet je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoje obzory a napredovať v psychickom rozvoji. Pozor, práca v tomto predmete ako aj na domácich úlohách si môže vyžadovať náročné sústredenie, emócie, kreativitu a optimistickú chuť zmeniť samého seba...

 

Starostlivosť o zázračné tvory

"Starať sa o tvory, ktoré potrebujú našu pomoc." Presne toto je náplň tohto predmetu. Budeme sa učiť o mnohých zázračných zvieratách , ktoré vám možno aj ukážeme. Zapíšte sa a nebudete ľutovať .

 

Staroveké magické znaky

"Na tomto predmete sa pozriete späť do minulosti a budete študovať staroveké znaky, ktoré tu zanechali naši predkovia." To znamená, že sa pozrieme na to, čo si ľudia myslia o veciach, ktoré sa stali na Rokforte.

 

 

 

 

 

 Transfigurácia

Princípom Transfigurácie je premena jednej hmotnej veci na druhú. Je to dosť ťažký predmet, ktorý si vyžaduje dokonalé sústredenie a magickú zručnosť.  

 

 Veštenie

Veštenie je predmet, ktorý sa nenaučíte. Možnosť nahliadnuť do budúcnosti je dar skrytý niekde hlboko v nás a veštebie ho len pomáha nájsť a zdokonaliť. Tí, čo majú v sebe štipku talentu si tento prdmet určite obľúbia.

 

 

Život a zvyky muklov

 

Ak s nimi chceme nažívať, musíme ich najprv spoznať a naučiť sa o veciach, ktoré su pre nich také bežné a pre nás také nepochopiteľné. Tento predmet je dôležitý hlavne pre žiakov z čisto čarodejníckych rodín.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

uciva

(danielko, 6. 1. 2011 11:00)

transfiguracia,elixiry,herbologia,carovanie,obrana proti ciernej magi,astronomia

Prihláška

(Domči, 22. 11. 2010 17:32)

Oklumencia,čarovanie,dejiny mágie,obrana proti čiernej mágii,transfiguracia,elixiri,aritmancia

Učivá

(Annmária Ambrošová, 21. 11. 2010 14:10)

Astronómia, čarovanie, dejiny mágie, elixíry, herbológia, legilimancia, obrana proti čiernej mágii, oklumencia, starostlivosť o zázračné tvory, transfigurácia, život a zvyky muklov

???

(mmam13rokov, 16. 11. 2010 14:03)

Ahoj ako sa mam zaregistrovat? tak aby som bol zapisany na zoznam studentov?

mam 13 rokov

(tomas gala, 1. 11. 2010 10:31)

Transfiguracia-je premena jednej hmotnej veci na druhu.
Oklumencia-psychika

mam 11 rokov

(lussy pawlikova, 30. 10. 2010 17:02)

aritmancia,čarovanie,dejiny magie,elixire,herbologia,oklumencia,obrana proti ciernej magii,starostlivost o zazracne tvori,magicke znaky,legilimencia

ja bi som chcela chodit na:čarovanie

(lord johni hot, 18. 10. 2010 21:27)

Čarovanie,Elixíry,Obrana proti čiernej mágii

predmety

(hermiona grengerova, 17. 10. 2010 17:46)

aritmancia,astronomia,čarovanie,dejiny mágie,elixíry,herbologia,legilimencia,obrana proti čiernej mágie,oklumnecia,starostlivosť o zázračné tvory,staroveké magické znaky,transfigurácia,veštenie,život zvyky muklov

Rokfort

(Rosalie Cassidy Lewis, 28. 9. 2010 15:16)

pozrite sa na moju školu www.school-rokfort.blog.cz

prihláška

(Natália, 18. 9. 2010 16:30)

Elixíry,Astronomia,Aritmancia,Staroveké magické znaky,Oklumencia,Legilimencia

prihlaska

(maria, 11. 9. 2010 23:09)

elixire

predmety

(leo, 1. 9. 2010 10:41)

elixiri,dejiny magie,staroveke magicke znaky

prihláška

(Rosalie Hale, 13. 8. 2010 11:54)

aritmancia, čarovanie, elixíry, herbológia, obrana proti čierej mágií, transfigurácia, veštenie

přihláška

(Terka Gittrová, 7. 8. 2010 15:42)

Aritmancia,Astronómia,Čarovanie,Dejiny mágie,Elixíry,Herbológia,Legilimencia,Obrana proti čiernej mágii,Oklumencia,Starostlivosť o zázračné tvory,Staroveké magické znaky,Transfigurácia,Veštenie,Život a zvyky muklov tot´ vše xD


prihláška

(Mimka, 22. 5. 2010 15:15)

Život a zvyky muklov,Staroveké magické znaky,Oklumencia
,Obrana proti čiernej mágii ,Herbológia Elixíry Dejiny mágie Astronómia Astronómia

prihlaška

(sona cizmarowa, 22. 5. 2010 14:38)

carovanie,elixire,dejony magie,herbologia,obrana proti ciernej magii,starostlivost o zazracne tvory,legimilencia,oklumencia

prihlaška

(lucia pavlikova, 17. 5. 2010 20:09)

ja bi som chcela chodit na:čarovanie,elixire,dejiny magie,herbologia,obrana proti čiernej mágii,starostlivosť o zázračne tvory,legimilencia,oklumencia,transfiguracia.
ja nemam 11 rokov ale ja mam 9 rokov tak ked budem mat 11 tak ma rijmete ?????????? ja bi som sa rada chcela naucit vsetky predmety ktore som napisala do textu som rada ked ste to pocopili a moj email:maciccccka33@azet.sk
dakujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Predmety

(Rose Potterová, 15. 5. 2010 13:49)

čarovanie,Transfigurácia,Obrana proti čiernej mágii,Herbologia,Starostlivost o zázračné tvory,život a zvyky muklov.

Zápis na predmety

(Luna Lovegoodová, 10. 5. 2010 20:02)

Aritmancia, Čarovanie, Dejiny mágie, Elixíry, Obrana proti čiernej mágii, Starostlivosť o zázračné tvory, Staroveké magické znaky, Transfigurácia,

zápis

(Niccolett Black, 22. 4. 2010 21:29)

chcela by som chodiť na: Astronómiu, Čarovanie, Elixíry, Herbológiu, Legilimenciu, Obranu proti čiernej mágii, Oklumenciu, Starostlivosť o zázračné tvory, Transfiguráciu a Život a zvyky muklov