Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ak sa chcete zapísať na nejaký predmet stačí do komentárov napísať vaše meno a aspoň 2 predmety na ktoré chcete chodiť.

Zoznam predmetov a ich popis:

 

 Aritmancia

Alebo mágia čísel, je jedným z najstarších odvetví mágie. Každé číslo je vraj opradené určitou čarovnou mocou. Súčty čísel, alebo ich polohy v rôznych tabuľkách vytvárajú neviditeľnú silu, ktorú sa na aritmancii naučíte zachytiť.

 

Astronómia

Čo môže byť krajšie ako atramentovomodrá obloha posiata tisíckami trblietavých hviezd? Astronómia je veľmi zaujímavý predmet, ktorý vás na chvíľu prenesie do sveta nekonečného vesmíru.

 

Čarovanie

Čarovanie je jeden z najobľúbenejších a zároveň najdôležitejšich predmetov vôbec, od ktorého sa odvíjajú mnohé ostatné. Študenti sa tu učia základy narábania s prútikom, jednoduché i zložité kúzla potrbné pre každodenný život.

 

Dejiny mágie

Pre mnohých študentov sú dejiny mágie fascinujúcim predmetom. Veď nahliadnutie do histórie môže pomôcť zmeniť budúcnosť k lepšiemu. Na tomto predmete sa odhaľujú tie najtajnejšie a najskrytejšie zákutia našej minulosti.

 

Elixíry

Dôležitým odvetvím mágie je príprava rôznych odvarov a elixírov. Na tomto predmete sa naučíte ako schovať do obyčajného flakónu lásku i nenávisť, poznanie i zabudnutie, život i smrť. Je to predmet vyžadujúci štipku nadania.

 

Herbológia

Pre niekoho vŕtať sa v zemi nemusí byť zaujímavé, no v rastlinách sa schovávajú mnohé tajomstvá. Rastliny vraj majú vlastnú dušu a ak ju čarodejníci dokážu pochopiť, odmenia sa nám za to svojou neobyčajnou magickou silou.

 

Legilimencia
"V hlave iného človeka vidíme rôzne obrazy, jeho spomienky ale aj veci, ktoré sa nestali." Na tomto predmete budeme hľadať také obrázky, ktoré by mohli byť pre nás užitočné a mohli by nám dopomôcť k napredovaniu. Budú sa hľadať aj obrázky pre spestrenie rokfortskej atmosféry.

 

 

 

Obrana proti čiernej mágii

Čeliť temným veciam, ktoré častokrát poriadne nepoznáme je neľahké. Tento predmet vás pripraví na to postaviť sa im, vyžaduje si však sústredenie, silnú myseľ a odvahu.

 

Oklumencia
"Oklumencia je magická obrana mysle proti vniknutiu zvonka." Mnohým sa stáva, že si nedokážu poradiť s neodbytnými myšlienkami, otravnými kamarátmi, problémami s rodičmi, v škole. Ak sa chcete naučiť orientovať sa vo svojej psychike, zvládať bežné záťažové stresové situácie a vedieť si poradiť v spoločenských situáciách, je tento predmet pre vás ako stvorený. Spája v sebe vedomosti z teórie vychológie, psycheligencie a iných odborov príbuzných oklumencii. Predmet je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoje obzory a napredovať v psychickom rozvoji. Pozor, práca v tomto predmete ako aj na domácich úlohách si môže vyžadovať náročné sústredenie, emócie, kreativitu a optimistickú chuť zmeniť samého seba...

 

Starostlivosť o zázračné tvory

"Starať sa o tvory, ktoré potrebujú našu pomoc." Presne toto je náplň tohto predmetu. Budeme sa učiť o mnohých zázračných zvieratách , ktoré vám možno aj ukážeme. Zapíšte sa a nebudete ľutovať .

 

Staroveké magické znaky

"Na tomto predmete sa pozriete späť do minulosti a budete študovať staroveké znaky, ktoré tu zanechali naši predkovia." To znamená, že sa pozrieme na to, čo si ľudia myslia o veciach, ktoré sa stali na Rokforte.

 

 

 

 

 

 Transfigurácia

Princípom Transfigurácie je premena jednej hmotnej veci na druhú. Je to dosť ťažký predmet, ktorý si vyžaduje dokonalé sústredenie a magickú zručnosť.  

 

 Veštenie

Veštenie je predmet, ktorý sa nenaučíte. Možnosť nahliadnuť do budúcnosti je dar skrytý niekde hlboko v nás a veštebie ho len pomáha nájsť a zdokonaliť. Tí, čo majú v sebe štipku talentu si tento prdmet určite obľúbia.

 

 

Život a zvyky muklov

 

Ak s nimi chceme nažívať, musíme ich najprv spoznať a naučiť sa o veciach, ktoré su pre nich také bežné a pre nás také nepochopiteľné. Tento predmet je dôležitý hlavne pre žiakov z čisto čarodejníckych rodín.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

magia26

(tomaš, 5. 4. 2010 22:57)

mam zaujem o čarovanie oklumenacia no ucim sa telekinezu doma

zapis

(jakub zalešak, 3. 2. 2010 18:57)

chcem chodit na:Aritmaciu,Transfiguraciu,Čarovanie,Veštenie,Starostlivost o zazračne tvory,Život a zviky moklov,Elixiry,Obranu proti černej magii,Herbologiu,Dejini magii.

zapis

(Lili Evansova, 30. 12. 2009 20:17)

chcem chodit na: obranu proti čiernej magie, elixiry, život a zvyky muklov, starostlivost o zazračne tvory

prihlaska

(naty, 29. 12. 2009 17:26)

takze chcem chodit nas:čarovanie, elixíry, obrana proti čiernej mágí, transfigurácia, astronomia

zápis

(mess232, 27. 12. 2009 17:22)

chcem chodiť na obranu proti čiernej mágii a čarovanie

prihlaska do SUPER rokfortu!

(Katie, 1. 12. 2009 13:25)

takže: čarovanie, obrana proti čiernej mágii, transfigurácia, elixíry, herbológia, život a zvyky muklov.

Prihláška

(Lottie Colerain, 20. 11. 2009 18:34)

rada by som sa zapísala na hodiny čarovania, transfigurácie, herbológie, elixírov a obrany proti čiernej mágii.

vstup

(Miška Kuglerova, 28. 10. 2009 20:25)

chcela bi som chodit na tuto skolu ale aj na predmety carovania a elixiry dakujem velmy pekne

prihláška

( bonesova susan, 27. 10. 2009 18:44)

predmety:
čarovanie, obrana proti čiernej mágii, aritmancia, elixiry,

Zápis na predmety

(Matuš, 28. 9. 2009 20:13)

Čarovanie,herbológia

darnus

(darnus, 9. 8. 2009 12:18)

http://www.darnus.estranky.sk/

Ghcela by som chodit na tieto predmety:

(Hermiona Weasley-Grangerova, 27. 7. 2009 14:54)

Astronomia
Carovanie
Elixiry
Herbologia
Obrana proti Ciernej magii
Oklumencia
Transfigurácia

Predmety:

(Hermiona Weasley, 27. 7. 2009 10:43)

Astronomia
Carovanie
Elixiry
Herbologia
Obrana proti Ciernej magii
Oklumencia
Transfigurácia

chcela by som chodit ns tieto predmety

(hermiona grangerova, 20. 7. 2009 14:28)

obrana proti ciernej magii
elixiry
vestenie
transfiguracia
zivot a zvyky muklov
starostlivost o zazracne tvory

predmety

(Rosalie Moranová, 19. 7. 2009 19:19)

chcela by som chodit na tieto predmety:

čarovanie
elixíry
legilimencia
oklumencia
obrana proti čiernej mágii
staroveké magické znaky
transfigurácia

Predmety

(George Weasley, 16. 7. 2009 16:14)

Transfigurácia,Elixíry,Herbológia,Čarovanie,Obrana proti čiernej mágií

predmety

(Vanessa Elizabeth Wanggová, 5. 7. 2009 16:26)

Chcela by som sa zapísať na predmety&:

Život a zvyky muklov
Čarovanie
Oklumencia

Ďakujem.

chcem sa zapisat na predmety

(jessica grunewaldová, 2. 7. 2009 19:11)

čarovanie,obrana proti čiernej mágii,transfigurácia,elixíri

predmety

(Lilly Grangerová, 13. 5. 2009 19:04)

čarovanie, transfigurácia, herbologia, obrana proti čiernej mágii

Chcem sa zapisat na predmeti

(Allison Goldova, 4. 5. 2009 18:17)

Čarovanie,Dejiny magie,Elixíry,Obrana proti čiernej magii