Choď na obsah Choď na menu
 


 

Ak sa chcete zapísať na nejaký predmet stačí do komentárov napísať vaše meno a aspoň 2 predmety na ktoré chcete chodiť.

Zoznam predmetov a ich popis:

 

 Aritmancia

Alebo mágia čísel, je jedným z najstarších odvetví mágie. Každé číslo je vraj opradené určitou čarovnou mocou. Súčty čísel, alebo ich polohy v rôznych tabuľkách vytvárajú neviditeľnú silu, ktorú sa na aritmancii naučíte zachytiť.

 

Astronómia

Čo môže byť krajšie ako atramentovomodrá obloha posiata tisíckami trblietavých hviezd? Astronómia je veľmi zaujímavý predmet, ktorý vás na chvíľu prenesie do sveta nekonečného vesmíru.

 

Čarovanie

Čarovanie je jeden z najobľúbenejších a zároveň najdôležitejšich predmetov vôbec, od ktorého sa odvíjajú mnohé ostatné. Študenti sa tu učia základy narábania s prútikom, jednoduché i zložité kúzla potrbné pre každodenný život.

 

Dejiny mágie

Pre mnohých študentov sú dejiny mágie fascinujúcim predmetom. Veď nahliadnutie do histórie môže pomôcť zmeniť budúcnosť k lepšiemu. Na tomto predmete sa odhaľujú tie najtajnejšie a najskrytejšie zákutia našej minulosti.

 

Elixíry

Dôležitým odvetvím mágie je príprava rôznych odvarov a elixírov. Na tomto predmete sa naučíte ako schovať do obyčajného flakónu lásku i nenávisť, poznanie i zabudnutie, život i smrť. Je to predmet vyžadujúci štipku nadania.

 

Herbológia

Pre niekoho vŕtať sa v zemi nemusí byť zaujímavé, no v rastlinách sa schovávajú mnohé tajomstvá. Rastliny vraj majú vlastnú dušu a ak ju čarodejníci dokážu pochopiť, odmenia sa nám za to svojou neobyčajnou magickou silou.

 

Legilimencia
"V hlave iného človeka vidíme rôzne obrazy, jeho spomienky ale aj veci, ktoré sa nestali." Na tomto predmete budeme hľadať také obrázky, ktoré by mohli byť pre nás užitočné a mohli by nám dopomôcť k napredovaniu. Budú sa hľadať aj obrázky pre spestrenie rokfortskej atmosféry.

 

 

 

Obrana proti čiernej mágii

Čeliť temným veciam, ktoré častokrát poriadne nepoznáme je neľahké. Tento predmet vás pripraví na to postaviť sa im, vyžaduje si však sústredenie, silnú myseľ a odvahu.

 

Oklumencia
"Oklumencia je magická obrana mysle proti vniknutiu zvonka." Mnohým sa stáva, že si nedokážu poradiť s neodbytnými myšlienkami, otravnými kamarátmi, problémami s rodičmi, v škole. Ak sa chcete naučiť orientovať sa vo svojej psychike, zvládať bežné záťažové stresové situácie a vedieť si poradiť v spoločenských situáciách, je tento predmet pre vás ako stvorený. Spája v sebe vedomosti z teórie vychológie, psycheligencie a iných odborov príbuzných oklumencii. Predmet je vhodný pre všetkých, ktorí si chcú rozšíriť svoje obzory a napredovať v psychickom rozvoji. Pozor, práca v tomto predmete ako aj na domácich úlohách si môže vyžadovať náročné sústredenie, emócie, kreativitu a optimistickú chuť zmeniť samého seba...

 

Starostlivosť o zázračné tvory

"Starať sa o tvory, ktoré potrebujú našu pomoc." Presne toto je náplň tohto predmetu. Budeme sa učiť o mnohých zázračných zvieratách , ktoré vám možno aj ukážeme. Zapíšte sa a nebudete ľutovať .

 

Staroveké magické znaky

"Na tomto predmete sa pozriete späť do minulosti a budete študovať staroveké znaky, ktoré tu zanechali naši predkovia." To znamená, že sa pozrieme na to, čo si ľudia myslia o veciach, ktoré sa stali na Rokforte.

 

 

 

 

 

 Transfigurácia

Princípom Transfigurácie je premena jednej hmotnej veci na druhú. Je to dosť ťažký predmet, ktorý si vyžaduje dokonalé sústredenie a magickú zručnosť.  

 

 Veštenie

Veštenie je predmet, ktorý sa nenaučíte. Možnosť nahliadnuť do budúcnosti je dar skrytý niekde hlboko v nás a veštebie ho len pomáha nájsť a zdokonaliť. Tí, čo majú v sebe štipku talentu si tento prdmet určite obľúbia.

 

 

Život a zvyky muklov

 

Ak s nimi chceme nažívať, musíme ich najprv spoznať a naučiť sa o veciach, ktoré su pre nich také bežné a pre nás také nepochopiteľné. Tento predmet je dôležitý hlavne pre žiakov z čisto čarodejníckych rodín.

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Prihláška

(Viki a Mário, 26. 10. 2018 14:07)

Ako sa máme zapísať chceme chodiť na všedko

Predmety .......

(Irina Grangerová, 5. 6. 2016 20:35)

Register som poslala iba pred chvíľou ale aj tak :)
Čarovanie,Dejiny mágie,Obrana proti čiernej mágií,Starostlivosť o zázračné tvory.
To je všetko :) ďakujem ! :DRe: Predmety .......

(Lilla Leczová, 13. 2. 2018 8:43)

To isté mám ja!!!

Predmety

(Lee Lovegodová, 2. 3. 2017 9:20)

Vyzerá to tak, že stránka je opustená, ale rada by som sa prihlásila na všetky predmety, okrem oklumencie, legilimencie a aritmancie.


Dúfam, že sa stránka čoskoro obnoví

hogwartssk.estranky.sk

(hogwartsk.estranky.sk, 20. 2. 2016 1:11)

Máte radi svet harryho pottera a chcete si zahrat rpg hru na tento štýl? Tak navštívte našu školu na stránke hogwartssk.estranky.sk aj v roku 2016!!! Prijmame novych studentov aj profesorov. Tak neváhajte a registrujte sa !
Tešíme sa na Vás.

harry poseer

(filip horvat, 17. 1. 2016 19:56)

veštenie

predmety

(daniel black, 11. 1. 2016 15:37)

carovanie eixiri

Chcete poriadnu stranku?

(Ja, 28. 10. 2012 9:57)

http://rokfort-s.jimdo.com/ zaregistruj sa! ;) Bezplatna registracia, odpiseme do 3 hodin!


Re: Chcete poriadnu stranku?

(marián, 7. 1. 2016 15:48)

po prvé takáto stránka neexistuje

Predmety

(Anonym, 23. 11. 2015 20:54)

Čarovanie, Obrana proti čiernej mágii, Transfigurácia, Elixíry, Starostlivosť o zázračné tvory, Herbológia.

Predmety

(Baša Murgačová, 12. 8. 2015 20:25)

Iba dnes som poslala prihlášku.
Ja sa chcem prihlásiť na všetky predmety.
Dá sa to?

Prihláška

(Cassia Potter, 14. 6. 2015 8:07)

Čarovanie, elixiry, aritmancia, legilimencia, obrana proti čiernej mágii, oklumencia

prihláška

(Nataly, 29. 1. 2015 11:17)

Aritmancia, Astronómia, Veštenie, Elixíry, Oklumencia, Transfigurácia, ...

magia

(Hana Masubová, 13. 11. 2014 15:52)

Čarovanie , veštenie

predmety

(nikdo, 8. 8. 2014 10:21)

1.astronomia 2.legilimencia 3.oklumencia 4.elixiry 5.obrana proti ciernej magii

Prihláška

(Sab, 23. 3. 2014 18:28)

1. Sab Magická
2.12
3.žiak
4.sabi.vs.nka@gmail.com
5.čarovanie,elixíry,herbológia,starostlivosť o zázračné tvory,veštenie

Zapisujem sa na tieto predmety:

(Chachi Hope Gonzales, 31. 10. 2013 21:26)

1. Čarovanie
2. Elixíry
3. Starostlivosť o zázračné tvory

registrácia

(nataly5, 20. 9. 2013 20:53)

1.Čarovanie
2.Obrana proti čiernej mágii
3.Elixíry

Na tieto predmety chcem chodiť:

(Hermiona Grangerová, 17. 1. 2013 19:59)

Čarovanie,Transfigurácia ,Obrana proti čiernej mágii

chcem sa zapísať na predmety

(Dajana, 13. 1. 2013 19:23)

čarovanie, veštenie, elixíry, obrana proti čiernej mágii


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6

následující »